Ups! Mamy krótką przerwę. Zamówienia złożone w dniach 17.01.2018 - 21.01.2018 zrealizujemy 22.01.2017. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Maski Noc Kupały /od PLN 450.00

Maski studia Kosmos Project są częścią kolekcji Collective Unconscious. Mają formę głów zwierząt - niedźwiedzia, wilka i ptaka. Inspiracją do powstania produktu były dawne słowiańskie rytuały w których maski odgrywały ważną rolę.

Noc Kupały to pogańskie święto ognia i wody, święto miłości płodności, słońca i księżyca. Związane z letnim przesileniem, Noc Kupały obchodzono w najkrótszą noc roku, 21-22 czerwca. Tej nocy łąki i polany mieniły się w blasku płonących ognisk. Ludzie zbierali się, aby wspólnie radośnie śpiewać, tańczyć i palić aromatyczne zioła. Dziewczęta podpalały i wrzucały do rzek pachnące wianki, wierząc, że ich ukochani je zauważą. Następnie pary owijały się piołunem i skakały przez ogień, co miało im przynieść szczęście w nadchodzącym roku. Gdy księżyc wzniósł się na niebie, ludzie przeczesywali lasy w poszukiwaniu kwiatu paproci, który miał rozkwitać tylko tej jednej nocy i przynosić pomyślność, szczęście i mądrości osobie, która go znajdzie.

Do wyboru: Miś, Wilk, Ptak
Ten produkt znajdziesz w działach: