Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności

Out of the Ordinary. Polish Designers /PLN 139.00

Bogato ilustrowany album w języku angielskim, blisko czterysta stron poświęconych polskiemu wzornictwu przemysłowemu XX wieku. Większość tekstów zamieszczonych w zbiorze pod redakcją Czesławy Frejlich, ukazała się w ciągu ostatnich dziesięciu lat na łamach niniejszego kwartalnika. Artykuły zostały jednak na nowo zredagowane, ujednolicone i opatrzone bogatym materiałem ilustracyjnym. Stanowią zwięzły przegląd sylwetek i dorobku najważniejszych polskich projektantów XX wieku.
Publikację podzielono na pięć części, odpowiadającym kolejnym okresom kształtowania się wzornictwa przemysłowego w Polsce: lata przed I wojną światową, międzywojnie (podzielone na dwie części), okres PRL-u i ostatnie lata XX wieku - czas transformacji i adaptacji do nowych warunków rynkowych. Na każdy segment, poprzedzony syntetycznym wprowadzeniem autorstwa Davida Crowleya, brytyjskiego historyka i teoretyka dizajnu, składa się od kilku do kilkunastu monografii twórców - tych powszechnie znanych (Stanisław Witkiewicz czy Barbara Hoff), ale i tych, którzy funkcjonowali dotąd jedynie w świadomości historyków sztuki i projektowania.
Jako źródło wiedzy i inspiracji to publikacja właściwie nieodzowna każdemu, kto wzornictwem przemysłowym się zajmuje - w przejrzysty sposób przedstawia czytelnikowi kształtowanie się tej dziedziny w naszym kraju, linie rozwoju poszczególnych estetyk i nurtów, osiągnięcia najważniejszych twórców.
Ten produkt znajdziesz w działach: