Ups! Mamy krótką przerwę. Zamówienia złożone w dniach 17.01.2018 - 21.01.2018 zrealizujemy 22.01.2017. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Calineczka /PLN 90.00

Praca z serii bajecznych plakatów projektu Dobrusi Rurańskiej
Format B2
Plakat sprzedawany bez ramki.

Artystka zaprojektowała plakaty, które urzekają wyciszoną paletą barw i stylistyką
nawiązującą do dziecięcej kreski. Mnogość elementów jest symbolicznym odwołaniem do bogactwa baśni. Ten niesamowity labirynt jest też rodzajem swoistego zaproszenia dziecka do poszukiwań i samodzielnych wypraw w magiczną krainę bajek.  
Chciałam, żeby plakaty były taką mała przygodą, żeby można było w nich wizualnie zagrać w chowanego, trochę po nich "pospacerować", tak jak mali bohaterowie baśni podróżować przez zmyślone światy.“ - mówi Dobrosława Rurańska. Plakaty adresowane są do dzieci, ale niezwykły kunszt autorki, powoduje, że poruszają one również wyobraźnię dorosłych, którzy chętnie obudzą w sobie dawno uśpione dziecko.

Dobrosława Rurańska, ur. 1990, mieszka i tworzy w Katowicach, gdzie obroniła w
wyróżnieniem dyplom w pracowni książki ASP Katowice, w 2015. Laureatka licznych konkursów i stypendiów, między innymi otrzymała nagrodę jury dziecięcego i wyróżnienie Wydawnictwa Format w konkursie Książka Dobrze Zaprojektowana-zacznijmy od dzieci za autorską książkę “Znajdka”, (2016), była finalistką konkursu Golden Pinwheel International Young Illustrators Competition podczas China Children Book Fair Shanghai w 2015, a rok wcześniej otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla studentów uczelni artystycznych za osiągnięcia w twórczości artystycznej oraz stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2014/2015. Jej największą pasją jest ilustracja, ale wszechstronne wykształcenie i talent powodują, że jej prace obejmują pełne spektrum grafiki.
Ten produkt znajdziesz w działach: