Ups! Mamy krótką przerwę. Zamówienia złożone w dniach 17.01.2018 - 21.01.2018 zrealizujemy 22.01.2017. Dziękujemy za wyrozumiałość!

Krzesło LOTOS buk naturalny /PLN 1490.00

Zaprojektowane w 1980 roku przez Romualda Ferensa, składane krzesło LOTOS zostało zgłoszone tego samego roku do konkursu na najlepszy mebel w ramach Targów w Bazylei (Szwajcaria). Mebel zdobył wówczas główną nagrodę i został uznany za wybitnie funkcjonalny i nowoczesny. Komisję zachwyciły kształt i innowacyjny mechanizm przypominające kwitnący kwiat lotosu.
Mimo to, krzesło nigdy nie trafiło do masowej produkcji. Kiedy komunistyczne władze wprowadziły w Polsce stan wojenny, a gospodarka zapadła w głęboki kryzys, nikt nie był zainteresowany wcieleniem niezwykłego projektu w życie.

W roku 2017, po raz pierwszy w historii, POLITURA rozpoczęła jego seryjną produkcję.

LOTOS to wyjątkowy mebel będący połączeniem tradycji, funkcjonalności i doskonałego rzemiosła. Niezwykły kształt przypomina kwiat, który po otwarciu ukazuje ukryte piękno i elegancję. Możliwość składania i układania w rzędach , pozwala na bezpieczne przechowywanie wielu krzeseł na raz.

LOTOS jest wykonany w 100% z certyfikowanego drewna - z buczyny. Jest wykończony olejem w naturze (olej certyfikowany, z atestami antyalergicznymi). Krzesło może być przeznaczone do użytku wewnętrznego lub na zewnątrz.

- - -

Romuald Ferens

Urodził się w 1934 roku, we Lwowie. W 1953 roku rozpoczął studia na Wydziale Technologii Drewna Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu. W ówczesnych realiach była to jego jedyna szansa na rozwijanie pasji projektowych: przeszłość ojca - jako członka AK - udaremniła plany studiów R. Ferensa na Wydziale Architektury we Wrocławiu.
W 1957 roku projektant dostał nakaz pracy do Lubawskiej Fabryki Mebli. Następnie pracował w Biurze Konstrukcyjno-Technologicznym Przemysłu Terenowego w Poznaniu, a po jego likwidacji w biurze podlegającym Krajowemu Związkowi Spółdzielni Meblarskich. Projektował meble okrętowe, segmentowe i siedziskowe, a także wnętrza i drewniane zabawki dla dzieci.
W 1984 roku, po wieloletnich staraniach, Ministerstwo Kultury i Sztuki przyznało projektantowi uprawnienia do wykonywania zawodu artysty-plastyka, w dziedzinie architektury wnętrz.
  • Cena: PLN 1490.00
  • Marka: POLITURA
  • Materiał: drewno bukowe
  • Rozmiar: szer.: 58,7 cm, głęb.: 65,8 cm, wys.: 78,5 cm.
  • Dostępność: do 21 dni
  • +1
     
Ten produkt znajdziesz w działach: