Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności
 
 
Dobra marka
19.07.2017 / Emilia Branecka-Ledwoń

Czy znasz kształt swojej dzielnicy?

To pytanie zadaje nam w swojej aktualnej kampanii Marta Baranowska, założycielka studia projektowego LOKALNY. Swoją działalność projektantka sytuuje na pograniczu biznesu, sztuki i edukacji, starając się łączyć wszystkie te obszary.

Od początku działalności wierzę w to, że współczesny patriotyzm ma wymiar lokalny i odnosi się do przedsiębiorczości oraz tożsamości. Swoje wykształcenie architektoniczne wykorzystuję właśnie do tego aby budować świadomy i wartościowy przekaz o przestrzeni miejskiej - mówi Marta Baranowska

 

 

Puzzle miejskie to miasta składane z części - dzielnic lub osiedli. Są unikalne ze względu na sam koncept a także formę - każdy element odpowiada kształtowi dzielnicy/osiedla w przestrzeni oraz materiał - grawerowaną sklejkę. 

W puzzlach - skromnej układance zawarte są wszystkie idee, które stoją u podstaw projektu Lokalny.

 

 

Pierwsze puzzle - warszawska edycja powstała w 2012 roku, a rozwijana jest jako produkt od 2014 roku. Przez ten czas puzzle uczestniczyły w licznych targach oraz wystawach; były także oficjalnym gadżetem promocyjnym Miasta st. Warszawy. Na początku była sama idea, a puzzle jako produkt potrzebowały trochę czasu i kontaktu z ludźmi aby przybrać dzisiejszą formę. Było warto,  cały projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem.

 

 

Wiele razy dostawałam zapytania m.in. o Łódź, Lublin, Poznań czy Kraków, a pierwsze egzemplarze z innymi, nawet mniejszymi miastami już powstały. 

Tak narodził się pomysł aby zrobić pierwszą serię Puzzli Miejskich.

Z kilkudziesięciu większych miast Polski wybrałam do pierwszej serii 10 - Gdańsk, Gdynia, Katowice, Wrocław, Poznań, Lublin, Łódź, Kraków, Szczecin oraz...

...ostatnie miasto wybiorą uczestnicy kampanii  wspieram.to/ulozsobiemiasto

 

 

Każde z miast zostało przedstawione w indywidualny sposób; każde ma inną strukturę przestrzenną i tożsamość miejsca. Jedne mają grawerowane nazwy dzielnic, inne wzory czy ikony które ułatwiają układanie i tworzą dodatkowo unikalny obraz, a jeszcze inne są gładkie lub malowane. 

 

 

 

Na osoby, które zechcą wesprzeć kampanię czekają atrakcyjne miejskie gadżety: puzzle, magnesy, torby, plakaty oraz ich wersje personalizowane.

 

 

A czy Ty znasz kształt swojej dzielnicy i miasta? 

Wesprzyj kampanię: https://wspieram.to/ulozsobiemiasto

 


 
 
Emi Decoration Emilia Branecka-Ledwoń, tel. 602117767, email: e.branecka.ledwon@polishdesignnow.com, ul. Hodowlana 5 m. 9, 03-543, Warszawa, woj. mazowieckie, NIP: 113-236-10-08