5 nowości pod choinkę. Polski design dla dzieci.

Święta to moment, w którym możemy być razem i spędzić trochę czasu z dziećmi. Co zrobić, żeby wszyscy się przy tym dobrze bawili? Zadbać o fajne prezenty!  Mamy dla Was pięć pomysłów na wypędzenie nudy za drzwi. Wiemy, że każdy, także mały człowiek jest inny. Poniższe propozycje powinny spodobać się różnym typom osobowości. Będzie więc coś dla wnikliwych obserwatorów i kreatywnych artystów. Dla skupionych i żądnych wiedzy oraz dla tych wiecznie w ruchu i pełnych energii.

Więcej o designie dla dzieci przeczytacie tutaj

1. Puzzle o niezwykłych mocach

Czy wiedzieliście, że renifer ma dar widzenia promieni ultrafioletowych a krab palmowy siłę superbohatera? Najnowsze dzieło studia Zagrywki to bajeczna, wysmakowana grafika na puzzlach dla całej rodziny, które przemycą wiedzę o fascynującym świecie zwierząt. Magiczna polana połączyła stworzenia z całej kuli ziemskiej, które wyróżniają się nieprawdopodobnymi zdolnościami i fantastycznymi mocami. Poznacie je układając wspólnie układankę i czytając opisy. Gra jest dwujęzyczna, polsko-angielska. W pudełku znajdziemy 500 puzzli oraz plakat z ilustracją i opisami niezwykłych cech zwierząt. Puzzlom wróżymy liczne nagrody. Taki prezent gwiazdkowy to doskonała okazja, nie tylko do wspólnie spędzonego czasu, wzbogacenia swojej wiedzy o wiele ciekawostek, ale także do podarowania dzieciom czegoś wartościowego estetycznie.

Zobacz inne gry Zagrywki: Zmory, Stwory, Ptaki, Creatures, Spectres

2. Nie tylko balet 

Wiele z nas przechodzi w dzieciństwie fazę fascynacji baletem. Warto w tym czasie pokazać dzieciom, w zajmujący dla nich sposób, także inne style taneczne. W Teczce inspiracji TANIEC dzieciaki znajdą mnóstwo ciekawych informacji dotyczących historii tańca, dowiedzą się skąd pochodzi dany taniec, jakie są charakterystyczne elementy stroju tancerzy i tancerek oraz wiele innych tanecznych ciekawostek. Na 15 dużych kartach (w formacie A3!) mieszczą się ilustracje, które można pokolorować a także ozdobić dołączonymi do zestawu naklejkami. Dolną część każdej karty (z opisem stroju) można oderwać, a następnie związać wszystkie wstążką dołączoną do teczki. W ten sposób powstanie książka-wachlarz.

Każda teczka zawiera: 15 kart z tańcami z różnych epok, książeczkę w formie wachlarza – 15 historii i ciekawostek o tańcach oraz ponad 90 naklejek z dodatkami do strojów, instrumentami muzycznymi itp.

Z serii Teczek inspiracji wydawnictwa Zuzu Toys dostępne są także:  Miasta Świata, Moda, Najsłynniejsze obrazy Świata.

 

 

3. Na muchy w nosie 

Kto ma sokoli wzrok a kto końskie zdrowie? Kto wstał dziś lewą nogą i jest nie w sosie? I co to wszystko w ogóle znaczy? Na te pytania odpowiadają dowcipne wierszyki wydane w zbiorze Gruba ryba cienko śpiewa. Wybór najpopularniejszych związków frazeologicznych używanych  w naszym języku tłumaczą wesołe rymowanki oraz zabawne ilustracje Diany Karpowicz. Książka ma 60 stron. Każdy wierszyk został dodatkowo wzbogacony o słownikowe wyjaśnienie powiedzenia.

Może lektura zainspiruje Was do układania własnych rymowanek zawierających rodzinne powiedzonka? Do dzieła domowi poeci! Najlepsze wierszyki wymyśla się wspólnymi siłami.

4.  Zabawa na okrągło

Nie wiem, jak dla Was, ale mnie książeczek z przedzielonymi, ruchomymi stronami nigdy dosyć! Po ulubionych tytułach wydawnictwa Dwie Siostry: Pora na Potwora i Let’s go monsters, tym razem Zuzu Toys proponuje dzieciakom Zabawę w zawody. W książeczce urzekają czarno-białe ilustracje (do pokolorowania) przypominające nieco styl Bohdana Butenki. Tworząc własne postaci, dzieci poznają różne zajęcia i ich atrybuty. W książeczce, która ma formę kołonotatnika, znalazło się 24 potrójnych stron, z czego na 20 znajdują się już gotowe do pokolorowania karty, a 4 pozostawiono puste, by można było na nich stworzyć własne projekty.

Druga książeczka z tej seri to Poznajemy zwierzaki.

5. MAMOKO do szczegółów

Który mały człowiek nie lubi zagadek typu „znajdź różnice”? Dzięki wznowionej, trzeciej części bestsellerowej serii Miasteczko Mamoko, każdy wnikliwy obserwator może przenieść się w przyszłość, do roku 3000 i zobaczyć co przydarzyło się mieszkańcom miasteczka. A roi się tam od przybyszów z dalekich planet, robotów i latających pojazdów. Szukając kolejnych bohaterów i odkrywając ich przygody oraz odnajdując ukryte przedmioty, można poczuć się prawdziwym mistrzem spostrzegawczości.
Każda rozkładówka książki jest panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkadziesiąt równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można naprawdę oglądać godzinami! w sam raz na świąteczne wieczory.

Oprócz Mamoko 3000, w kolekcji dostępne są tytuły: Miasteczko Mamoko, Dawno temu w MamokoMam oko na liczby, Mam oko na litery.